V letech 1840 Somnus založil v srdci Yorkshiru William Rhodes.

Rodinná značka se pyšní svou 175letou tradicí a velmi brzy si získala renomé v oblasti spánkové kultury a generace po generaci pokračují se stejnou filozofií. V 50. letech 20. století si postele Somnus vybrala britská královna Alžběta II. pro královskou jachtu Britannia.

 

Od svého vzniku stále inovují a zdokonalují design svých postelí, aby svým zákazníkům dopřáli co nejkvalitnější spánek.

První pružinky začali do postelí dodávat v roce 1900. V roce 1910 svou značku pojmenovali podle boha spánku – Somnus.

Matrace obsahují nejen kapsičkové pružiny, ale také micro-pružinky tzv. Sensa pružiny. Sensa pružiny perfektně rozloží váhu těla. 

Od roku 2000 značku Somnus vlastní jeden z nejrespektovanějších výrobců anglických postelí – Harrison Spinks. Stále zůstávají věrní tradici a tradičním postupům při výrobě.

 

 

Lokální a ruční výroba, udržitelný rozvoj, cit pro nejmenší detail – to jsou jejich hodnoty.

Somnus vlastní farmu v Severním Yorkshire, kde chovají ovce a alpaky pro nejkvalitnější vlnu. Na svých plantážích pěstují len a konopí, které jsou nedílnou součástí některých postelí Somnus. Postele jsou ze 100% přírodních materiálů a tím pádem také ekologické.

Každý jejich zaměstnanec je nejen výjimečný řemeslník, ale také specialista na spánek.

Vyberte si ze čtyř druhů základen a ze tří stupňů tvrdosti.  Somnus nabízí dřevěné nohy postele nebo pojízdná železná kolečka.

Lunar

V srdci Yorkshire se nachází rodinná firma Harrison Spinks založená v roce 1840, mezi jejich hlavní produkty patří postele Somnus. Právě teď Vám představujeme jejich novou kolekci postelí Lunar, udržitelný minimalistický design, který si zamilujete stejně, jako my…

Zobrazit detail
Lunar

Adstrum

Vyzkoušejte postel Adstrum, která je propracovaná do posledního detailu. Vyrobena je z prvotřídních přírodních materiálů a obsahuje kapsičkové a Sensa pružiny, které dokonale rozloží váhu vašeho těla a poskytnou mu podporu.

Zobrazit detail
Adstrum

Opes

Čalouněná postel Opes vám poskytne maximální pohodlí a podporu pro celé tělo. Konstrukce je vyrobena z velmi kvalitních přírodních materiálů, které zaručují dlouhou životnost, odolnost, pevnost a stálost celé postele. Hýčkejte se každou noc v náruči komfortní postele Opes.

Zobrazit detail
Opes

Virtus

Postel Virtus se ideálně přizpůsobí vašim individuálním potřebám a poskytne vám požadované pohodlí. Přírodní ekologická vlákna zajišťují lepší propustnost vzduchu během každé noci. Každá matrace Somnus je ručně prošitá luxusní damaškovou tkaninou.

Zobrazit detail
Virtus

Magnus

Postel Magnus obsahuje ručně skládané koňské žíně, které zajistí výbornou termoregulaci a odvětrávání po celou dobu vašeho spánku. Postel Magnus nabízí neuvěřitelné pohodlí, poddajnou pružnost a dokonalý komfort. Tradiční britská řemeslná výroba již od roku 1840 je důkazem, že postel Somnus Magnus je výjimečná.

Pořiďte si do své ložnice mistrovské dílo…

 

Zobrazit detail
Magnus