Desatero pro dobrý spánek

Zkuste našich deset tipů a užijte si opravdu komfortní spánek. Ta pravá postel je pohodlná a poskytuje vám potřebnou podporu, kterou potřebujete ke kvalitnímu nočnímu odpočinku. Jen z takové budete vstávat odpočatí a omlazení.

1. Výběr
Naše postel je místem, kde trávíme třetinu našeho života. Jejímu výběru je tedy třeba věnovat náležitou pozornost. Při výběru postele je rozhodně dobré obrátit se na specializovaný obchod či showroomy, kde nám s výběrem poradí z hlediska velikosti, materiálů, tvrdosti i výše rozpočtu.

2. Investice
Neváháme-li utratit statisíce i miliony za automobil, neměli bychom podcenit ani výši prostředků, které hodláme investovat do postele. Kvalitní postel nám vydrží deset i více let a každý den na ní trávíme hodiny nezbytně důležité pro naši regeneraci a celodenní fungování. Opravdu kvalitní postele včetně správné matrace je možné pořídit cca od 59.000Kč až do miliónů.

3. Postel jako celek
Nevěřte tomu, že pro kvalitní spánek postačí dobrá matrace, kterou položíte na zem nebo na jakýkoliv rám. Rám postele a matrace tvoří jeden organizmus, který dokonale funguje pouze jako celek.

4.Materiály

Pro spánek jsou jednoznačně vhodné přírodní materiály. Prvotřídní výrobci pro výrobu postelí používají především dřevo a dále bavlnu len a koňské žíně. Tyto materiály jsou jedinečné zejména svou schopností ventilovat, výjimečně hřát i chladit a v neposlední řadě absorbovat a odvádět vlhkost. Při spánku vám tedy není ani zima ani příliš horko, nezažíváte nepříjemné pocení a vaše tělo se může plně soustředit na odpočinek a regeneraci.

5.Pružiny 

Zůstaňte věrní prastarému receptu. Žádná umělá matrace se nevyrovná kvalitní posteli vyplněné pružinami z nejkvalitnější kalené oceli. Je třeba, aby každá pružina byla uložena v samostatném pouzdře a pohybovala se nezávisle na ostatních. Díky tomu ani nepoznáte, že se partner v posteli pohnul. Tvrdost pružin je nastavena přesně dle vaší váhy a konstituce. Pružiny poskytují vašemu tělu při spánku dokonalou oporu v každém bodě.

6.Šířka 

Pří výběru postele na šířce určitě nešetřete. Vy i váš partner byste měli mít dost prostoru na klidný spánek a změnu polohy, aniž byste do toho druhého naráželi, či ho vytlačovali. Přitulit se k sobě můžete vždy, avšak dostatek prostoru při spánku nic nenahradí.

7. Výška 

Na výšce postele záleží především při vstávání. Moderní super nízké postele italského stylu rozhodně ergonomické nejsou – těžko se na ně lehá a ještě hůř se z nich vstává. Z vysokých amerických postelí zase musí menší jedinci téměř seskakovat. Optimální řešení je, když při usednutí na postel jsou vaše kolena v pravém úhlu. Výšku postele lze doladit výškou matrace.

8.Rám 

Konstrukce postele je pro kvalitní spánek určující. Vrzající postele mají své kouzlo v romantických filmech, ale ve vlastní ložnici je nikdo z nás jistě mít nechce. Kovový rám může působit romanticky, ale je hodně studený. Ideální je rám z masivního bukového nebo borovicového dřeva. Důležité je, aby k sobě byly všechny části opravdu dokonale upevněny, postel se pak ani nepohne.

9.Barvy 

I barvy hrají při spánku roli. Jejich výběr si můžete vychutnat zvláště u čalouněných postelí. Vyberte si ideální barvu odstín a texturu luxusních látek světových výrobců postelí Vispring, Hästens nebo Somnus. Vybrat si můžete látky lněné,vlněné, kožené, semišové nebo v různých kombinacích. Na výběr je z více jak 200 druhů látek.

10.Povlečení 

I zde platí, že časem ověřené receptury jsou nejlepší i v dnešní moderní době. Přírodní materiály umožní volné proudění vzduchu okolo vašeho těla a tím vytvoří ideální podmínky pro spánek. Prachové peří se osvědčilo už před miliony let a i dnes se mu vyrovná jen máloco.