Prvotřídní kvalita od roku 1852

Hästens je již od svého založení v polovině 19. století rodinným podnikem. Původně se jednalo o sedlářskou firmu, ale v současnosti jejich řemeslníci vyrábí především matrace. První matrace Hästens byla vyrobena pravděpodobně v roce 1852, když pra-pra-pradědeček současného majitele Jana Ryde položil základy pro nový rodinný podnik. Pehr Adolf byl řemeslník ze staré školy. Slova “kvalita” a “dobré řemeslo” pro něj byla svatá. Stejný přístup vyžadoval také od svých kolegů a nástupců. V Hästens jsou hrdí na svou historii, proto i dnes jejich řemeslníci pokračují v tradici ruční výroby matrací z nejkvalitnějších přírodních materiálů. Vybírají si nejlepší bavlnu, koňské žíně, len a vlnu, protože tyto materiály dýchají a díky nim jsou postele Hästens komfortní a pohodlné.

„Během let se zdokonalily některé postupy a technologie,
ale náš pohled je stejný, jako byl v 19. století. Pouze přírodní materiály
a nejlepší řemeslné umění jsou dostatečně dobré.”

Společnost Hästens byla zvolena jako dodavatel pro švédskou královskou rodinu poprvé v roce 1952 a dodnes mají tu čest dodávat postele na královský dvůr. V roce 2006 získala značka Hästens ocenění od Švédské obchodní rady výroční cenou za export. Jan Ryde převzal toto ocenění od samotného krále Carla Gustava XVI.

Mnoholetá investice
a dokonalé služby

Doufáme, že se vy i vaše postel dočkáte dlouhého a příjemného života. Právě proto na každou postel Hästens poskytujeme velmi dlouhou záruku 25 let. Takový závazek vám můžeme slíbit jen díky zkušenostem získaným během 165 let zdokonalování a praxe. 25letá záruka se vztahuje na poškození pružin i rámu.