Příběh Karla Vágnera

To, že jsou přírodní postele opravdu unikátní a jedny z nejpohodlnějších na světě, potvrzuje i příběh Karla Vágnera, který se do jedné z nich doslova zamiloval po první “společně strávené noci”, neváhal opustit svoji dosavadní profesi a přivedl značku Hästens ze Švédska až k nám.

 

Cesta ze Švédska do Čech

Příběh postelí Hästens v Čechách začal v roce 2004, kdy se Karel Vágner, rodák ze Zlína a současný majitel firmy Vágner Design, která zastupuje značku Hästens v České republice, vypravil navštívit svou sestru žijící ve Švédsku. Tam také poprvé na vlastní kůži okusil kouzlo těchto jedinečných postelí. “Týden u sestry ve Švédsku navždy změnil můj pohled na postel a její roli v našem životě.

Každé ráno jsem se probouzel výrazně lépe než při vstávání doma. Dokonce jsem žil v domnění, že sestra má v ložnici jakousi zázračně tichou klimatizaci, která tu pohodu a čerstvost způsobuje. Když mi sestra odhalila, že veškeré to pohodlí pramení z modrobíle kostkované postele, věděl jsem ihned, že takovou postel si chci pořídit stůj co stůj”, s úsměvem vzpomíná Karel Vágner.

První postel v Čechách

Karla Vágnera nezastavil ani fakt, že v roce 2004 nikde ve střední Evropě obchody Hästens neexistovaly a že pokud postel skutečně chce, musí si ji nechat přivézt až ze Švédska. Pak už zbýval jen nepatrný krůček od splnění trochu rozmarného přání ke zcela nové životní náplni. Do Čech se nepoveze pouze jedna postel, ale desítky, stovky a nakonec tisíce.

 

„Svět se stane lepším místem, pokud budeme kvalitně spát .“
KAREL VÁGNER

Založení showroomu Dreambeds 

Se svými dlouholetými zkušenosti z oblasti spánkové kultury se v roce 2010 rozhodl udělat zdravý a kvalitní spánek dostupnější českému trhu. Začal navštěvovat světové výrobce postelí a vybírat pro český trh ty nejlepší přírodní postele. Před uvedením do prodeje každý nový model postele společně se svojí ženou Šárkou osobně testují, a to po dobu několika týdnů.  

V nabídce Dreambeds naleznete široký sortiment postelí britských značek Vispring, Somnus, Aston a švédské značky Zleep.

A tak díky této shodě okolností v Praze a v Brně existují showroomy Hästens Concept Store a Dreambeds, ze kterých vyzařuje měkkost, luxus, zdraví a pohodlí. Od svého založení si z nich odnesly postel již tisíce spokojených zákazníků a mnozí se vrací znovu a znovu.