Jak vybrat správnou postel

Jak si vybrat ideální postel? Nevybírejte jen podle vzhledu…. Uvědomte si, že třetinu života strávíte v posteli, proto investujte dostatek času do jejího nákupu. V následujících řádcích vám vysvětlíme, na co byste se měli během výběru nové postele zaměřit. Rozhodně nejen na design.

Jak tedy postupovat?

1. Lehněte si na postel tak, jak rádi usínáte

Pokud například spíte na boku, tak to udělejte. Potom nechte nejlépe specialistu zhodnotit, jaké je položení vaší páteře.

Dávejte si pozor, aby matrace kopírovala vaše tělo. Měkčí postel/matrace bude lépe kopírovat vaši oblíbenou polohu. Pokud vyberete příliš tvrdou postel, bok vyjede nahoru a páteř se lehce ohne do tvaru U. Když je tvrdost správná, matrace pustí boky dolů a tím pádem páteř zůstane v rovině. To samé platí i v oblasti ramen, které se mají zanořit do matrace.

Polštář by měl podpírat jen hlavu a krk.

2. Uvědomte si, jak se cítíte

Subjektivně zhodnoťte, zda je postel dostatečně pohodlná a splňuje vaše požadavky. Nechte mluvit své tělo, zavřete oči a soustřeďte se sami na sebe.

3. Otestujte více postelí

Nejspíš hned napoprvé na ideální postel nenatrefíte. Doporučujeme vyzkoušet několik postelí a matrací. Naši klienti otestují asi 4 – 5 postelí, než si uvědomí, která z nich je správná. V první řadě hledejte ideální míru podpory, až potom dolaďte detaily.

Při výběru postele se dívejte na kvalitu a zjistěte si, z čeho je vyrobena. 

Zaměřte se na přírodní materiály:

– koňské žíně,
– vlnu, 
– bavlnu,
– kapsičkové pružiny (postarají se o komfort) a mnoho dalších.

Záleží nám na tom, aby naši zákazníci získali během spánku perfektní podporu a dokonalý komfort. Kontinentální postele, které prodáváme, nabízí i skvělý design – nadčasový a elegantní. Vybrat si můžete z 300 druhů látek a 70 čel. Určitě uspokojíme každého zákazníka.